Samochody
betaled.pl

Archiwum Listopad, 2011

Older Entries

Wymiana opon

piątek, Listopad 4th, 2011

Ogromna zmiana pogody, jaka towarzyszy w naszym kraju różnym porom roku sprawia, że niemożliwe jest jeżdżenie na takich samych oponach przez wszystkie miesiące. Gdy temperatura spada poniżej 7 stopni Celsjusza to znak, że najwyższy czas zastąpić opony letnie oponami zimowymi. W takiej właśnie temperaturze opony letnie zaczynają tracić swoje właściwości, poza tym materiał, z którego produkowana jest opona letnia podczas niskich temperatur twardnieje, a to z kolei sprawia, że taka opona zużywa się szybciej. Działa to oczywiście w dwie strony. Opony zimowe gorzej sprawują się w temperaturach wyższych niż 7 stopni i wówczas również zużywają się szybciej. Warto jednak wymienić opony już przy pierwszych przymrozkach. Nie tylko zapewni nam to bezpieczną jazdę w nocy i nad ranem, gdy panuje już mróz, ale również pozwoli na uniknięcie późniejszych kolejek w warsztatach samochodowych. Wymiana opon nie jest dla kierowców zbyt dużym kosztem. W warsztacie zapłacić za taką usługę trzeba średnio 60 – 70 złotych.

Znaczenie amortyzatorów

piątek, Listopad 4th, 2011

Amortyzatory są bardzo istotnym elementem naszych pojazdów. To dzięki nim nie odczuwamy nierówności drogi, a konstrukcja pojazdu nie niszczy się podczas jazdy po wybojach i koleinach. W przypadku, gdy ulegną one awarii znacznie pogarsza się stabilność naszego samochodu na drodze, wydłuża się również droga hamowania, co może mieć bardzo poważne konsekwencje, gdy dojdzie do niespodziewanego zdarzenia na drodze. Amortyzatory są częścią zawieszenia pojazdu. Wraz z nimi tworzą je osie, koła samochodowe, rama i różnego rodzaju łączniki. Ich głównym zadaniem jest amortyzowanie zmian położenia koła w chwili, gdy natrafiamy na nierówności powierzchni. Pozwalana to na zachowanie odpowiedniej stabilności oraz przyczepności nawet przy wyboistej drodze. Amortyzatory mają zasadniczy wpływ na bezpieczeństwo jazdy, dlatego ich sprawność trzeba regularnie kontrolować. Pierwszą oznaką usterki tego elementu jest kołysanie się pojazdu na boki podczas jazdy już po niewielkich wybojach. Należy to koniecznie sprawdzić.

Auto Casco

piątek, Listopad 4th, 2011

W sytuacji, gdy nasz pojazd zostanie skradziony ponosimy stratę materialną. Aby móc biegać się o odzyskanie, chociaż części wartości samochodu dobrze jest zakupić polisę AC. Kupując ją otrzymujemy jeszcze jedną możliwość, w razie stłuczki czy wypadki samochodowego zwracany jest nam koszt naprawy pojazdu nawet, gdy do zdarzenia doszło z naszej winy. To, jak wiele zapłacimy za polisę AC zależy od wartości naszego samochodu. Średni koszt ubezpieczenia wynosi około 7-8 % wartości pojazdu. Wysokość składki różnić może się jednak u różnych użytkowników, w zależności od ich miejsca zamieszkania, wieku samochodu oraz prawdopodobieństwa, że samochód może zostać skradziony. Jeżeli kierowca posiada w samochodzie dodatkowe zabezpieczenia przed kradzieżą wówczas polisa będzie kosztować go mniej, to samo ma miejsce w przypadku, gdy kierowca nie miał wcześniej żadnej stłuczki lub płaci za polisę jednorazowo. Kierowcy, aby obniżyć koszty użytkowania samochodu często rezygnują z ubezpieczenia AC, co nie jest dobre.

Ochrona auta

piątek, Listopad 4th, 2011

Samochody stały się dziś niezbędne w naszym życiu. Wielu z nas codziennie dojeżdża do pracy, odwozi dzieci do szkoły. Zmorą kierowców są jednak kradzieże samochodów oraz ich wyposażenia. Aby uniemożliwić złodziejom zabranie naszego pojazdu warto zainwestować w dobre zabezpieczenia. Zabezpieczenie może dotyczyć zarówno fizycznego uniemożliwienia osobom postronnym dostania się do naszego pojazdu, jak i upewnienia się, że w razie nieprzewidzianej sytuacji otrzymamy odpowiednio wysokie odszkodowanie komunikacyjne. Do fizycznych zabezpieczeń zaliczamy elementy takie, jak alarm samochodowy, blokadę skrzyni biegów oraz blokadę kierownicy, ukryte wyłączniki oraz monitorowanie samochodów przy użyciu GPS. Im więcej zabezpieczeń wprowadzimy do naszego pojazdu tym większe mamy szanse, że złodziej zrezygnuje z kradzieży. Monitoring GPS uznawany jest przez specjalistów za najbardziej zaawansowane zabezpieczenie przez kradzieżą pojazdu, kosztuje jednak sporo, bo około 2 tysięcy złotych za montaż urządzenia.

Tuning samochodu

piątek, Listopad 4th, 2011

Niewielkie modyfikacje, które wprowadzimy do naszego pojazdu mogą ogromnie wpłynąć na jego wygląd. Dzięki kilku zmianom możemy sprawić, iż zwykły dotychczas samochód znacznie prezentować się znacznie lepiej. Modyfikacje samochodów podzielić możemy na kilka kategorii. W niektórych przypadkach dotyczą one jedynie wyglądu pojazdu, w innych natomiast chodzi o to, by ulepszyć parametry samochodu. Wybierając niektóre elementy poprawiające wygląd samochodu należy jednak pamiętać, iż nie wszystkie one są zgodne z przepisami prawa. Prawo drogowe wyznacza granice, w których montować możemy dodatkowe oświetlenie, czy też przyciemnić szyby. Istotne jest również to, by wprowadzanie zmian w konstrukcji i wyglądzie naszego auta nie miało negatywnego wpływu na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Poprawa osiągu samochodu, zwiększenie mocy silnika nie jest zbyt trudne, zawsze jednak wiąże się z dodatkowymi kosztami. Wraz z poprawą parametrów samochodu wzrasta nie tylko komfort jazdy, ale również koszt eksploatacji takiego pojazdu.

Older Entries