Samochody
betaled.pl

Archiwum Listopad, 2011

Older Entries

Wymiana opon

piątek, Listopad 4th, 2011

Ogromna zmiana pogody, jaka towarzyszy w naszym kraju różnym porom roku sprawia, że niemożliwe jest jeżdżenie na takich samych oponach przez wszystkie miesiące. Gdy temperatura spada poniżej 7 stopni Celsjusza to znak, że najwyższy czas zastąpić opony letnie oponami zimowymi. W takiej właśnie temperaturze opony letnie zaczynają tracić swoje właściwości, poza tym materiał, z którego produkowana jest opona letnia podczas niskich temperatur twardnieje, a to z kolei sprawia, że taka opona zużywa się szybciej. Działa to oczywiście w dwie strony. Opony zimowe gorzej sprawują się w temperaturach wyższych niż 7 stopni i wówczas również zużywają się szybciej. Warto jednak wymienić opony już przy pierwszych przymrozkach. Nie tylko zapewni nam to bezpieczną jazdę w nocy i nad ranem, gdy panuje już mróz, ale również pozwoli na uniknięcie późniejszych kolejek w warsztatach samochodowych. Wymiana opon nie jest dla kierowców zbyt dużym kosztem. W warsztacie zapłacić za taką usługę trzeba średnio 60 – 70 złotych.

Znaczenie amortyzatorów

piątek, Listopad 4th, 2011

Amortyzatory są bardzo istotnym elementem naszych pojazdów. To dzięki nim nie odczuwamy nierówności drogi, a konstrukcja pojazdu nie niszczy się podczas jazdy po wybojach i koleinach. W przypadku, gdy ulegną one awarii znacznie pogarsza się stabilność naszego samochodu na drodze, wydłuża się również droga hamowania, co może mieć bardzo poważne konsekwencje, gdy dojdzie do niespodziewanego zdarzenia na drodze. Amortyzatory są częścią zawieszenia pojazdu. Wraz z nimi tworzą je osie, koła samochodowe, rama i różnego rodzaju łączniki. Ich głównym zadaniem jest amortyzowanie zmian położenia koła w chwili, gdy natrafiamy na nierówności powierzchni. Pozwalana to na zachowanie odpowiedniej stabilności oraz przyczepności nawet przy wyboistej drodze. Amortyzatory mają zasadniczy wpływ na bezpieczeństwo jazdy, dlatego ich sprawność trzeba regularnie kontrolować. Pierwszą oznaką usterki tego elementu jest kołysanie się pojazdu na boki podczas jazdy już po niewielkich wybojach. Należy to koniecznie sprawdzić.

Auto Casco

piątek, Listopad 4th, 2011

W sytuacji, gdy nasz pojazd zostanie skradziony ponosimy stratę materialną. Aby móc biegać się o odzyskanie, chociaż części wartości samochodu dobrze jest zakupić polisę AC. Kupując ją otrzymujemy jeszcze jedną możliwość, w razie stłuczki czy wypadki samochodowego zwracany jest nam koszt naprawy pojazdu nawet, gdy do zdarzenia doszło z naszej winy. To, jak wiele zapłacimy za polisę AC zależy od wartości naszego samochodu. Średni koszt ubezpieczenia wynosi około 7-8 % wartości pojazdu. Wysokość składki różnić może się jednak u różnych użytkowników, w zależności od ich miejsca zamieszkania, wieku samochodu oraz prawdopodobieństwa, że samochód może zostać skradziony. Jeżeli kierowca posiada w samochodzie dodatkowe zabezpieczenia przed kradzieżą wówczas polisa będzie kosztować go mniej, to samo ma miejsce w przypadku, gdy kierowca nie miał wcześniej żadnej stłuczki lub płaci za polisę jednorazowo. Kierowcy, aby obniżyć koszty użytkowania samochodu często rezygnują z ubezpieczenia AC, co nie jest dobre.

Ochrona auta

piątek, Listopad 4th, 2011

Samochody stały się dziś niezbędne w naszym życiu. Wielu z nas codziennie dojeżdża do pracy, odwozi dzieci do szkoły. Zmorą kierowców są jednak kradzieże samochodów oraz ich wyposażenia. Aby uniemożliwić złodziejom zabranie naszego pojazdu warto zainwestować w dobre zabezpieczenia. Zabezpieczenie może dotyczyć zarówno fizycznego uniemożliwienia osobom postronnym dostania się do naszego pojazdu, jak i upewnienia się, że w razie nieprzewidzianej sytuacji otrzymamy odpowiednio wysokie odszkodowanie komunikacyjne. Do fizycznych zabezpieczeń zaliczamy elementy takie, jak alarm samochodowy, blokadę skrzyni biegów oraz blokadę kierownicy, ukryte wyłączniki oraz monitorowanie samochodów przy użyciu GPS. Im więcej zabezpieczeń wprowadzimy do naszego pojazdu tym większe mamy szanse, że złodziej zrezygnuje z kradzieży. Monitoring GPS uznawany jest przez specjalistów za najbardziej zaawansowane zabezpieczenie przez kradzieżą pojazdu, kosztuje jednak sporo, bo około 2 tysięcy złotych za montaż urządzenia.

Tuning samochodu

piątek, Listopad 4th, 2011

Niewielkie modyfikacje, które wprowadzimy do naszego pojazdu mogą ogromnie wpłynąć na jego wygląd. Dzięki kilku zmianom możemy sprawić, iż zwykły dotychczas samochód znacznie prezentować się znacznie lepiej. Modyfikacje samochodów podzielić możemy na kilka kategorii. W niektórych przypadkach dotyczą one jedynie wyglądu pojazdu, w innych natomiast chodzi o to, by ulepszyć parametry samochodu. Wybierając niektóre elementy poprawiające wygląd samochodu należy jednak pamiętać, iż nie wszystkie one są zgodne z przepisami prawa. Prawo drogowe wyznacza granice, w których montować możemy dodatkowe oświetlenie, czy też przyciemnić szyby. Istotne jest również to, by wprowadzanie zmian w konstrukcji i wyglądzie naszego auta nie miało negatywnego wpływu na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Poprawa osiągu samochodu, zwiększenie mocy silnika nie jest zbyt trudne, zawsze jednak wiąże się z dodatkowymi kosztami. Wraz z poprawą parametrów samochodu wzrasta nie tylko komfort jazdy, ale również koszt eksploatacji takiego pojazdu.

Nowe auto

piątek, Listopad 4th, 2011

Decyzja, jakie auto zamierzamy kupić nie jest łatwa. Pomimo tego, iż istnieje wiele stron poświęconych motoryzacji ostatecznie wybór i tak zależy od samego nabywcy. Warto zauważyć, iż dla kupującego nie zawsze najbardziej korzystnym rozwiązaniem jest zakup nowego samochodu, często może okazać się, iż o wiele bardziej opłacalne będzie kupienie samochodu używanego. Wszystko zależy tu od tego przez jak długi okres czasu planujemy użytkować samochód. Inaczej rozpatrywać będziemy również auto, które służyć nam ma do pracy, a inaczej takie, które kupujemy jedynie dla naszej wygody i przyjemności. Nowe samochody mają wiele zalet. Po pierwsze są o wiele bardziej wytrzymałe od samochodów używanych, co sprawia, że użytkować będziemy je przez dłuższy czas. Kolejną zaletą jest niewątpliwie to, iż właściciel samochodu nowego ma dostęp do obsługi posprzedażnej i darmowych przeglądów. Nowy samochód może być również wyposażony w dodatkowe, niestandardowe zabezpieczenia, które są znacznie trudniejsze do złamania.

Mnóstwo wraków

piątek, Listopad 4th, 2011

Ilość aut używanych sprowadzonych do naszego kraju jest ogromna. Po Polskich drogach jeżdżą samochody, których średni wiek wynosi ponad 15 lat. Badacze rynku motoryzacyjnego twierdzą, iż import samochodów starszych, a przez to tańszych na duża skalę rozpoczął się po wejściu Polski w struktury Unii Europejskiej. Większość sprowadzanych aut pochodzi z terenu Niemiec, dziś praktycznie każde auto spełnia jednak normy dotyczące emisji spalin. Pomimo tego, że są to samochody starsze nie można nazywać ich wrakami. Najwięcej starszych aut, kilkunastoletnich sprowadzono w latach 2004 – 2006, później ilość ta spadła. Dane statystyczne mogą być jednak nie do końca zgodne z rzeczywistym stanem, gdyż wiele aut sprowadzanych jest nielegalnie oraz rozmontowywanych na części bez wyrejestrowywania. Część aut pozostaje, więc zarejestrowanych w odpowiednich bazach danych, choć w realnym świecie od dawna już nie funkcjonują, jaki sprawne pojazdy. Szacuje się, iż dotyczyć może to dziś około 3 milionów aut.

Elektryczne samochody

piątek, Listopad 4th, 2011

Samochody elektryczne, to pojazdy, których napęd stanowi jeden lub kilka silników elektrycznych. Energia, która napędza takie samochody może pochodzić z akumulatorów, być wytwarzana przez silnik spalinowy lub ogniowo paliwowe. Możliwe jest również połączenie pojazdu bezpośrednio z siecią energetyczną. Silniki elektryczne są bardzo łatwo sterowalne, a dzięki temu, że obroty takiego silnika można płynnie regulować możliwe jest wyeliminowanie z samochodu skrzyni biegów. W ruchu miejskim samochody o napędzi elektrycznym mogą sprawdzić się głównie, dlatego że są to pojazdy ciche i o wiele bardziej ekologiczne niż pojazdy o napędzie spalinowym. Użytkownicy samochodów o napędzie elektrycznym docenić mogą fakt, iż w porównaniu do innych paliw koszty energii elektrycznej o wiele łatwiej przewidzieć, rzadziej ulegają one też drastycznym zmianom. Wynika to z faktu, iż energia elektryczna jest wytwarzana samodzielnie przez poszczególne państwa i nieuzależniona jest od sytuacji politycznej na świecie.

Przyczyny wypadków

piątek, Listopad 4th, 2011

Wypadki samochodowe zdarzają się bardzo często. Różne są jednak ich przyczyny. Zwykle mówimy, iż to zbytnia prędkość jest główną przyczyną nagłych zdarzeń na naszych drogach. O tym, jak wiele jest wypadków samochodowych świadczą chociażby liczby. Jedynie w zeszłym roku doszło do prawie 40 tysięcy wypadków, w których śmierć poniosło 3907 osób. Prognozy dotyczące ilości wypadków w tym roku nie pozwalają twierdzić, że w tym roku wypadków będzie mniej. Warto jednak pamiętać, iż rosnąca liczba wypadków wynika również z faktu, iż liczba samochodów w ruchu drogowym wzrosła ogromnie. W ciągu ostatnich 10 lat na drogach naszego kraju przybyło około 6 milionów samochodów osobowych, nie mówiąc już o wzroście liczby samochodów ciężarowych przejeżdżających przez nasz kraj. Trzeba pamiętać jednak o tym, iż wśród wszystkich państw Unii Europejskie to właśnie w Polsce odnotowujemy najwyższy wskaźnik śmiertelnych wypadków. Podczas 100 wypadków, które zdarzyły się na drodze w Polsce ginie około 10 osób.

Zakup samochodu

piątek, Listopad 4th, 2011

Przed podjęciem decyzji odnośnie zakupu odpowiedniego auta, należy dokładnie zastanowić się, jakie modele nas interesują. Z pewnością większość ludzi posiada swoją ulubioną markę samochodu, której trzymają się niemal przez całe życie. Może to być mercedes, audi, fiat, volvo lub skoda. Musimy wziąć pod uwagę nie tylko wygląd, ale także szczegółowe parametry techniczne. Ważne, abyśmy wiedzieli, ile pali nasze wymarzone auto i jakie są jego główne wady i zalety. Informacji na ten temat możemy poszukać między innymi w internecie. Istotne także jest to, czy pomieszczą się w nim wszyscy domownicy. Jeżeli posiadamy dużą rodzinę, dobrym pomysłem okaże się zakup mini busika, do którego może wejść nawet dziewięć osób. Oczywiście, będzie on odpowiednio droższy od cen samochodów osobowych. Przed ostatecznym zakupem powinniśmy usiąść za kierownicą wybranego wozu. Dzięki temu przekonamy się, czy jazda nim będzie dla nas komfortowa, czy też lepiej zainteresować się innym, o wiele wygodniejszym modelem.

Older Entries